Počet zobrazení článků : 1648717
HC Vimperk
Utkání mužů HC Vimperk PDF Tisk Email
Pondělí, 01 Listopad 2021 22:09

Vimperští hokejisté v pátek odehráli utkání v Českých Budějovicích, s lídrem celé soutěže týmem Samsonu České Budějovice. Celé utkání bylo jasně v režii domácích, kde působí několik bývalých hráčů nejvyšší hokejové soutěže. I přesto, že se vimperští snažili soupeři čelit a nechtěli působit zastrašeně i tak byl vidět, hlavně v 1. části značný respekt. Druhá a třetí třetina byla od vimperských hráčů lepší, což proměnili i ve 3 vstřelené branky, ale utkání zaslouženě vyhráli hráči Samsonu v poměru 10:3.

V neděli přivítali domácí HC Vimperk na svém ledě hráče HC Hluboká. Od začátku bylo vidět, že oba týmy hodně touží po bodovém zisku. V 1. třetině se hra přelévala ze strany na stranu a na obou stranách se kupily zbytečné chyby. I proto bylo skóre po 1. třetině 0:0. Ve druhé části začali domácí sebevědoměji, což korunovali hned v začátku 2. třetiny brankou Rudy Suchánka na 1:0. Ve 27. minutě pak zvýšili domácí náskok na 2:0, kdy skóroval Tomáš Schmidt. V této fázi měli domácí jasně hru pod kontrolou a hosty po celou dobu nepustili k žádné nebezpečné situaci. Ve 34. minutě vstřelili domácí třetí branku a zdálo se, že je o utkání téměř rozhodnuto. Ovšem 3 minuty poté, téměř gólem do šatny hosté snížili na 1:3 a myslím, že tam byl začátek zlomu utkání. Ve třetí části hosté ve 45. a 56. minutě skóre srovnali na 3:3. V této třetině domácí nepochopitelně ztratili koncentraci a jejich hra napodobovala bezradnost a chaos. Utkání skončilo v základní hrací době 3:3. Poté nastala hra v prodloužení 3 na 3, ale hosté ji začali přesilovkou 4 na 3. Domácí ji dokázali ubránit. Poté čelil domácí brankář samostatnému úniku hostů, což opětoval též únikem Pavel Samohejl, ale bohužel bez efektu. Poté přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž domácí využili pouze jeden a hosté proměnili čtyři z pěti. Hosté tak celé utkání zvítězili 4:3. Je škoda, takto dobře rozehrané utkání neudržet a přijít o body. Pro domácí tým je to velká ztráta.

V sobotu hrají hokejisté HC Vimperk od 17:00 na ledě Strakonic.

Děkujeme všem příznivcům za podporu a těšíme se na další domácí utkání.