Sponzoři

Pojď hrát hokej

Pojd

PřihlášeníStatistiky

Členové : 228
Obsah : 1599
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 1716208
HC Vimperk
A: HC Vimperk - TJ Jiskra Humpolec PDF Tisk Email
Úterý, 05 Listopad 2019 07:30

Humpolec si z Vimperka odvezl tři body

7. kolo KLM

neděle 3.11.2019 17:00, ZS Vimperk

VPK

2:3

(0:2,1:0,1:1)

Humpolec

Góly a nahrávky:35. Švarc (Fleischman), 44. R. Suchánek ml. (Bojer) – 16. Kulík (Prokop), 17. Dolejš (Hurda), 44. Mart. Jelínek (T. Dvořák, Rubner).
Rozhodčí: Poskočil – Maxa, Kubíček
Vyloučení: 2:4
Využití: 0:0
Diváků: 300

Vimperk: Robl – L. Turek, J. Předota, Franta, Horejš, O. Předota, Jan Lang – Bojer, R. Suchánek ml., J. Sitter, R. Sitter, J. Trummer st., Švarc, Jiří Lang, Paukner, Fleischman. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.

Humpolec: D. Šťastný – Motl, Hurda, Zadina, Rubner, Šerák – Dolejš, Hynek, Hendrych, Hubata, Mart. Jelínek, T. Dvořák, Prokop, Daňhel, Kulík. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.

 

Lépe začali domácí, kteří již ve 2. min. zahrozili Fleischmanem. Hostující snaha byla zjevná, zajištěná obrana a rychlé protiútoky. Přesto si domácí v první desetiminutovce vytvořili několik slibných šancí. Ovšem ani jedna se neujala. Hosté útočili sporadicky, ale i tak dokázali být velice nebezpeční. Ve 12. min. se zrodila vimperská přesilovka, bohužel ale domácím ani trochu nepomohla.Hosté trpělivě čekali na své šance, a dočkali se. V 16. min. přišlo zaváhání domácího obránce na útočné modré a z následného přečíslení hompolecký Kulík otevřel skóre 0:1. Chyby domácích přibývali a o minutu později z hostujícího tlaku padl druhý gól 0:2 (Dolejš). A mohlo být ještě hůř. Další přečíslení dva na jednoho a při domácím golmanovi stáli všichni svatí.

I začátek druhé části patřil domácím, ovšem zbytečný faul je v jejich snaze přibrzdil. Naštěstí dnes přesilové hry příliš nechutnaly ani jednomu týmu. Hosté se prakticky nedostali k zakončení. Následně přišla pasáž, z níž museli divákům bolet oči. Oboustranně nepřesný hokej. Naštěstí to netrvalo příliš dlouho. Na dvě slušné šance hostí dokázali domácí odpovědět tlakem, ale koncovka opět bezzubá. V nepravou chvíli přišlo opět zbytečné vyloučení domácího hráče, ale jak již bylo řečeno, z tohoto mraku dnes nepršelo. Naopak, ve chvíli, kdy byli domácí kompletní, ze střídačky vystartoval na útočnou modrou Švarc a přesnou Fleischmanovu přihrávku z obraného pásma dokázal proměnit ve vimperskou radost. 1:2. Domácí soupeře přitlačili a donutili ho k faulu. Ale v následné přesilovce byla ke kokání pouze závěrečná půlminuta. I když konec druhé části jednoznačně patřil domácím borcům, skóre se nezměnilo.

Do třetí části vstopili vimperští zjevně nabuzení. Vytvořili se několik šancí a ta poslední z nich znamenala kýžené vyrovnání. Bojer se krásně prosmýkl kolem mantinelu a jeho následnou střelu dorazil v brankovišti dúrazný Suchánek 2:2! Bohužel ihned z protiútoku přišla studená sprcha. Chvilková ztráta koncentrace a bylo 2:3 (Jelínek). Vimperští se přesto nevzdávali. Byli lepší, neměli ale potřebné štěstí a soupeř jim nedopřál vice klidu v koncovce. Rozhodčí v této fázi zápasu pouštěl hru jak jen to šlo. I tak ale dostali domácí v 18. min. ještě jednu početní výhodu. Před hostující brankou rozpoutali peklo, poté i v následné hře bez brankáře, ale dnes jim nebylo přáno. Možná k tomu trochu přispěla i nucená korekce sestavy v průběhu třetí části po zranění Fleschmana a Švarce. Oboustranně bojovnému utkání by rozhodně slušelo prodloužení!

 

 


 

 

Na vimperském ledě patřil nástup domácím, jenže vítr se brzy utišil a dvakrát skórovali hosté. Pořízkové z podhůří Šumavy ve druhé části snížili a diktovali hru, jenže ve třetí periodě po vyrovnání bleskově inkasovali na 2:3. Bruslivější hosté udrželi těsný výsledek i v půlminutové power play Vimperka.

„Výsledek ovlivnila již úvodní třetina, v níž jsme byli pomalejší a všude druzí. Potom se to vyrovnalo a měli jsme blízko k bodům,“ smutnil trenérský asistent poražených Pavel Předota.

„Domácí na nás vletěli, jsou to proti nám chlapi, ale nám to tam padalo. Od druhé třetiny měl Vimperk navrch, ale my jsme si to od třetího gólu pohlídali,“ hlásil za vítěze Jiří Zour.

autor: Ladislav Lhota, převzato z: www.jchokej.cz/...

Aktualizováno Středa, 06 Listopad 2019 13:30
 
xporn1.com