Počet zobrazení článků : 1691279
HC Vimperk
Komentář k mistrovským utkáním mužů PDF Tisk Email
Úterý, 18 Leden 2022 08:46

V pátek 14.1.2022 sehráli hokejisté Vimperka odložené utkání v Písku s týmem Radomyšle. Zápas začal poměrně aktivním nástupem domácích hráčů, kteří v krátkém sledu vedli nad hokejisty Vimperka 2:0. Poté se trefil ještě v téže třetině Radek Sitter po přihrávce R.Suchánka a snížil na 2:1. Ve druhé části domácí opět zvýšili na dvougólový rozdíl a působili lepším týmem. V této třetině hosté z Vimperka dokázali ještě jednou dopravit puk do sítě, ovšem branka nebyla uznána pro velký počet hráčů na ledové ploše a to hráčů Vimperka. Ve třetí části šli domácí do vedení na 4:1 a poté snížil opět Radek Sitter, opět po přihrávce R.Suchánka na 4:2 a hosté měli opět šanci s utkáním něco udělat. Ovšem domácí dvěma góly rozhodli o svém zaslouženém vítězství i když výsledek neodpovídá dění na ledové ploše. Myslím, že výkon Vimperka tak trochu nenavázal na kvalitu z předešlých utkání a proto si neodvezli z Písku ani bod.

V neděli 16.1.2022 přijel na zimní stadion ve Vimperku lídr soutěže, hráči Samsonu ČB. Tento tým je ověnčený jak bývalými ligovými hráči a dokonce i hráčem NHL Martinem Hanzalem, tudíž o kvalitě týmu není nutno pochybovat. První třetina začala oboustranně ve svižném tempu. Myslím, že ani domácí se neměli za co stydět. Hra byla vyrovnaná, i když hosté působili hokejovějším dojmem. V 7.minutě se ujali vedení Martinem Hanzalem na 1:0. Zápas pokračoval ve velmi slušném tempu, povzbuzováním velkým počtem domácích diváků. V 11. minutě se hosté ujali vedení brankou Šulčíka na 2:0. Ve druhé třetině domácí přežili dlouhou přesilovku hostů  2+2 minuty, která byla ještě znásobena dalším vyloučením a tak hosté hráli 2 minuty dlouhou přesilovku 5 na 3. Z tohoto se domácí vymanili a po školácké chybě a to opět hry v 6 při špatném střídání, nabídli vimperští opět přesilovou hru a hosté zvýšili skóre na 3:0. Toto byl také výsledek druhé části.

Domácí brankař Podskalský musel odstoupit pro svalové zranění a do branky nastoupil náhradní brankář Hembera. Poté přišla na domácí velmi slabá chvilka a ve velmi krátkém sledu bohužel inkasovali 6 gólů, které samozřejmě utvrdili kvalitu hostujícího týmu. Myslím, že tento výsledek ne úplně odpovídá dění na hřišti. Dvě třetiny byli domácí kvalitním soupeřem pro favorita z ČB, ale závěrečná třetina již týmu, včetně brankaře, nevyšla a proto je výsledek nemilosrdný.

V neděli 23.1.2022 zajíždí hráči Vimperka na zimní stadion do Hluboké nad Vltavou, kde už se bude hrát přímo o play off. Doufáme, že budou moci hráči HC Vimperk nastoupit opět v kompletní sestavě, která teď pro nemoc některých hráčů nebyla možná a že se o výsledek na Hluboké poperou.

Děkujeme všem příznivcům, kteří v neděli přišli naše hráče ve velkém počtu povzbudit a doufáme, že nám zachovají přízeň a že je v neděli nezklameme.