Pojď hrát hokej

Pojd

PřihlášeníStatistiky

Členové : 194
Obsah : 1536
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 1648674
HC Vimperk
Vimperk poprvé prohrál na domácím ledě s Táborem PDF Tisk Email
Pondělí, 29 Říjen 2007 11:58
Vimperští hokejisté letos doma poprvé prohráli. V 6. kole podlehli Táboru 4:5. Vimperští doplatili po dobrém začátku na podcenění soupeře, který byl sice větší část zápasu pod tlakem, ale nevzdal se a nakonec měl i více štěstí.
 
První náznak podcenění soupeře přišel hned v úvodu zápasu. Hosté z prvního útoku přečíslili domácí obranu a proti třem útočníkům neměl Michal Grulich v brance šanci - po sedmačtyřiceti vteřinách vedl Tábor.

   Domácí se ale nesložili a do soupeře se houževnatě zakousli. Už pár vteřin po prvním gólu nastřelil tyč prudkou ranou Ondřej Ženíšek a minutu po gólu Tábora pálil od modré Ondřej Ženíšek znovu a k dorážce se dostal pohotový František Hail a vyrovnal. V 8. minutě poslal Vimperk do vedení Martin Janda bekendovou střelou. Ve 20. minutě pak Martin Janda zaznamenal svůj druhý gól, když dorazil střelu Jana Gabauera.

   Po dobře rozjeté první třetině a vimperské kanonádě, ale přišla lekce od Tábora. Vimperk už podruhé doma po výrazném vedení pustil soupeře do hry. Vimperským se to stalo i v zápase se Soběslaví, ve kterém ale ještě dokázali zachránit remízu. Tábor ale ukázal, že se tak lehko nevzdává.

   Druhou třetinu hosté vyhráli 3:0 a otočili skóre zápasu a vimperští trenéři se pak na své svěřence zlobili. Hráče na ledě a diváky v publiku ve druhé třetině také hodně rozzlobil hlavní rozhodčí. Řada jeho výroků naštvala nejdříve Vimperské, ale ve třetí třetině naopak poslal několikrát Tábor do třech a nad některými jeho verdikty kroutil hlavou celý stadion.

   Ve třetí třetině se Vimperk zvedl a opět byl lepším týmem. Tábor ale předváděl, že letos má kvalitní obranu ze zkušených hráčů a podržel ho i brankář a štěstí. Na vyrovnání se Vimperští dost nadřeli. Přišlo až v 50. minutě když pomalá střela Jana Gabauera došla až za brankovou čáru.

   O čtyři minuty později pak přišla další chyba domácí obrany, kterou Tábor využil a při signalizovaném vyloučení dal vítězný gól. Vimperským se nedá upřít následná snaha o vyrovnání a bojovnost. Vyrovnání ale nepřišlo ani přes power-play a závěrečnou přesilovku

HC Vimperk - Tábor 4:5 (3:1, 0:3, 1:1)

Góly Vimperka: Hail, Janda, Janda, Gabauer

vyloučení: 10:13
 
Více naleznete na na stránkách Internetového deníku PrachatickoNews .
 
Text:Tomáš Přibyl

Fotky ze zápasu:
 
Image
Před táborskou brankou to bylo občast hodně tvrdé - odnesl to František Hail. Foto:Zdeněk Přibyl
 
Image
Vimperská střídačka o první přestávce. Foto:Zdeněk Přibyl
 
Image
Michal Grulich se v brance nenudil. Foto:Zdeněk Přibyl
 
Image
Valná hromada před táborskou brankou. Foto:Zdeněk Přibyl
 
Image
Karel Coufal na střídačce. Foto:Zdeněk Přibyl
 
Image
Hokej hodně bolel. Karel Slabý skončil naražený na hrazení. Foto:Zdeněk Přibyl
 
Image  
Karel Slabý /18/ v jedné ze svých největších šancí. Foto:Zdeněk Přibyl
Aktualizováno Pondělí, 29 Říjen 2007 12:35
 
xporn1.com