Pojď hrát hokej

Pojd

PřihlášeníStatistiky

Členové : 194
Obsah : 1536
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 1648673
HC Vimperk
Třetí domácí porážka v řadě PDF Tisk Email
Pondělí, 12 Listopad 2007 12:33

Třetí domácí porážka v řadě

Prvnímu vimperskému týmu se v krajském přeboru doma opět výsledkově nedařilo a Strakonicím podlehl 4:6. Po prohře s Táborem a Hlubokou nad Vltavou jde o třetí domácí porážku v řadě. 

 Text: Tomáš Přibyl

   Vimperští hokejisté jako by se dostali do stavu, kdy se jim nedaří vyhrát, i kdyby se postavili na hlavu. Domácí odehráli další dobré utkání. Měli řadu šancí, ale také měli opět problémy s proměňováním příležitostí a chyby v obraně padají na vrub celého týmu - nepomáhat v obraně útočníkům moc nesluší. Podobnou sérii bez vítězství při dobrých výkonech si letos prožila i Hluboká nebo právě Strakonice. 

   Zápas začal lépe Vimperk. Na začátku 7. minuty ujížděl obraně hostů Martin Janda, byl nedovoleně zastaven a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Martin Janda ho neproměnil, ale už po devíti vteřinách se u strakonické branky nadvakrát prosadil David Vinš. V 11. minutě dal druhý vimperský gól Vladimír Pešl podobně jako Vinš, když u hrazení vybojoval puk Josef Hrubý a poslal ho před branku.

   Pak přišly strakonické chvíle. Hosté nejprve snížili v 15. minutě a v 17. minutě vyrovnali a minutu před koncem třetiny při přesilovce pěti proti třem se ujali vedení. 

   Vyrovnané byly i další dvě třetiny. Ve 24. minutě byl Novákův útok přesvědčen, že dal gól, ale hlavní sudí ho neuznal. To samé pak udělal i hostům ve 35. minutě. V první polovině druhého dějství se také projevila velká vimperská slabost a to hra v přesilové hře, když domácí poprvé nevyužili dvojnásobnou početní výhodu. Naopak hosté ve 29. minutě přesilovou hru pěti proti čtyřem využili a vedli už 2:4. 

   Vimperští pak předvedli, že je v nich síla a hokej hrát umí, i když se výsledkově nedaří a nevzdali se. Ve 36. minutě propadla střela Lukáše Nováka za strakonického brankáře při přesilovce pěti proti třem. Následoval neskutečný tlak, při kterém Vimperští doslova rozemleli obranu hostů a na začátku 39. minuty dal na 4:4 Josef Hrubý. 

   Vyrovnané utkání ztratil Vimperk na konci druhé a na začátku třetí třetiny kvůli vyloučením. Domácím zřejmě nepomohl ani nečitelný výkon hlavního rozhodčího, u kterého nebylo jasné, co vlastně píská a co ne. V první třetině vyloučil jen dva hráče Vimperka, ve třetí jen dva hráče Strakonic, ale ve druhém dějství rozdal po šesti trestech na obou stranách. 

   Hosté využili ve 41. minutě přesilovku pěti proti třem a ve 46. minutě rozebrali domácí obranu a uzavřeli skóre na konečných 4:6. Vimperští pak nevyužili další přesilovku pěti proti třem a i když se nevzdali, zvrátit utkání už se jim nepodařilo i kvůli tomu, že Strakonice si výsledek zkušeně pohlídaly a dobře bránily. 

   Vimperk zápasem se Strakonicemi ukončil dlouhou šňůru domácích zápasů a konečně pojede na hřiště soupeře. V sobotu 17. listopadu bude hrát ve Velké Radouni, které se letos daří a která bude jasným favoritem. Vimperským by snad mohlo pomoci, že si odpočinou od očekávání, že budou bodovat a navíc v Radouni se jim v posledních letech dařilo - loni tu vyhráli 3:1 a předloni dokonce 4:1. Doma bude Vimperk hrát až 25. listopadu od 17:00 s Božeticemi a pak ho čeká měsíční šňůra zápasů venku. 

HC Vimperk - HC Strakonice 4:6 (2:3, 2:1, 0:2)

Góly Vimperka: Vinš, Pešl, Novák, Hrubý 

Vyloučení: 8:8

 

více informací o zápase najdete na www.prachatickonews.cz  

Foto ze zápasu
 
Image
Janda s Vinšem /25/ bojují u hrazení, foto: Zdeněk Přibyl
 
Image
Vladimír Pešl /na vhazování/ a Josef Hrubý /vpravo/ společně "upekli" druhý vimperský gól, foto: Zdeněk Přibyl
 
Image  
Strakoničtí si dokázali před brankou udělat pořádek a odstavovali vimperské útočníky od gólových příležitostí,foto: Zdeněk Přibyl 
Aktualizováno Pondělí, 12 Listopad 2007 12:57
 
xporn1.com