Pojď hrát hokej

Pojd

PřihlášeníStatistiky

Členové : 194
Obsah : 1536
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 1648016
HC Vimperk
HC Vimperk - HC Strakonice - 11.11.2007 PDF Tisk Email
Čtvrtek, 15 Listopad 2007 09:27

HC Vimperk – HC Strakonice 4:6 (2:3,2:1,0:2)

 Zdeněk Ženíšek

 

Vimperským se ani přes zlepšený výkon nepodařilo porazit hokejisty Strakonic, se kterými se utkali v 8. kole krajského přeboru. Utkání mělo svoji kvalitu a náboj a jen škoda pro domácí, že nepřineslo do tabulky alespoň jeden bodík. Výkon domácích nelze zatracovat, mužstvo Strakonic bylo kvalitnějším týmem.

Obě mužstva začala velice svižně a náznaky příležitostí skórovat byly cítit z každé akce. Poprvé vážněji zahrozil vimperský Novák, ale branku netrefil. V 6. minutě unikl strakonické obraně Janda, byl stražen, ale nařízené trestné střílení dal vedle. Domácí se, ale přeci jenom v této minutě radovali, když bezprostředně nadvakrát vsítil první branku utkání Vinš. V 10. minutě Pešl dloubákem zvýšil na 2:0 a hosté byli úplně mimo hru. Ve 13. minutě nastřelil Vinš tyč a brankář Strakonic Špiler jen bezmocně mával rukou. Jenže pak Vávra nepochopitelně prudce přihrával na otočeného Krále a hosté zachytili puk a snížili. Tato branka která byla stejná jako přes kopírák v předešlém zápase s Hlubokou, domácí rozhodila a hosty naopak postavila na nohy. Ti využili další nedůslednosti Vimperka a v 17. minutě projeli do otevřené obrany a vyrovnávali. Do konce třetiny šli Strakonice do vedení branku při dvojnásobné přesilovce, pykali Hail a Coufal, kterou vstřelili hosté v poslední minutě.

Domácí se snažili ve druhé třetině vyrovnat, hráli několikrát přesilovku ale neúspěšně , naopak hosté svoji přesilovku využili ve 28. minutě ke vstřelení čtvrté branky. Od poloviny druhé třetiny si domácí přeci jenom vynutili výraznější převahu. Jandův puk se zázrakem po dobré střele do branky nezakutálel a tak se radoval až ve 36. minutě Novák který překvapivou střelou snižoval v dvojnásobné přesilovce. Radost domácích pak pokračovala  o dvě minuty později ,když po neuvěřitelné střelecké smršti  snad na podesáté dopravil puk do branky a vyrovnal  J.Hrubý. Třetina, ale ještě neskončila a paradoxně ve zbývajících dvou minutách se vlastně rozhodlo o osudu zápasu. Hosté si vytvořili neuvěřitelný tlak branka  sice visela na vlásku, ale nepadla.Domácí se ale při bránění vyfaulovali jako v košíkové, takže prvních pět minut třetiny třetí se museli obejít bez obránců Gabauera, Ženíška a Šindlera.

V oslabení třech proti pěti  již ve 32 vteřině třetí třetiny domácí inkasovali. Zbytek oslabení vimperští ubránili, ale později ještě nekonsolidovaní dorážkou z druhé vlny inkasovali šestou branku. Pak se již opakoval scénář posledních zápasů domácí se snaží s výsledkem něco udělat, tlačí se do útoku, ale na zvrat chybí síla, štěstí, možná větší dovednost.Nedaří se  přesilovky a zkušený protivník si cenné vítězství odpovědnou hrou pohlídá.

Vimperští po sérii domácích  zápasů jedou v sobotu  podruhé ven, na jindřichohradecký led, kde je čeká letošní player soutěže, toho času druhé mužstvo soutěže , Velká Radouň.

 

Sestava Vimperka : Grulich ,

                             Coufal - Gabauer, Slabý – Janda - Vinš

                             Vávra - Ženíšek, Král – Novák - Hail

                             Šindler – Voldřich, Lácha - Pešl – J.Hrubý

 

 

Vyloučení : 8:9

Využití : 1:3

Oslabení : 0:0

Rozhodčí: Haškovec,  400 diváků

 

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Listopad 2007 09:28
 
xporn1.com