Pojď hrát hokej

Pojd

PřihlášeníStatistiky

Členové : 204
Obsah : 1556
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 1660968
HC Vimperk
HC Velká Radouň - HC Vimperk - 17.11.2007 PDF Tisk Email
Pondělí, 19 Listopad 2007 10:28
HC VELKÁ RADOUŇ - HC VIMPERK  3:6 (0:0,2:3,4:0)

Autor: Zdeněk Ženíšek

Dvě třetiny  výborně , třetí třetina katastrofálně.Tak se dá  krátce hodnotit další utkání vimperských hokejistů v Jindřichově Hradci. Ač byl Vimperk po většinu utkání i lepším týmem konečné účtování vyznělo nepříznivě.Mužstvu z zápase chyběli Vávra, Hail a Šindler.
Úvodní minuty zápasu byly z obou stran odpovědné a obrany dominovaly, hosté měli menší územní převahu, domácí naopak vyslali na branku Grulicha více nebezpečných střel. Hosté klasicky neproměnili úvodní dvojnásobnou přesilovku a i největší příležitost první třetiny, kdy Voldřich sám před brankařem tak dlouho váhal se zakončením až vůbec nevystřelil.Vimperské ještě na konci třetiny rozladilo nespravedlivé vyloučení Coufala za domnělé podražení, hosté se ale ubránili.
Jestliže se v první třetině nic nedělo druhá třetina byla na události bohatá.Hned v první minutě Novák propásl nádhernou přihrávku Krále, ale závar pokračoval dál a polostřelu Ženíška ztečoval Novák velkým obloukem poprvé do sítě radouňské branky.Hosté si pak v následných přesilovkách vytvořili velký tlak , druhá branka visela na vlásku a také v 25. minutě padla, ale do sítě Vimperka...Ve vimperské přesilovce vypadl  puk nešťasně domácím do brejku a když i Grulich zaváhal s vyjetím byla střela z úhlu střelou vyrovnávací. Hosté se ale tlačili dopředu a opět v přesilovce Novák rozezněl pouze tyč za již překonaným domácím brankařem. V následném oslabení při vyloučení Jandy se hosté tak umně bránili, že Ženíšek zachytil jejich rozehrávku a poslal do brejku Krále. Ten střelou mezi nohy brankaře nezaváhal, 32. minuta 2:1 pro Vimperk. Radost z vedení trvala pouze 23 vteřin. Domácí vystřelil puk od modré  do Voldřicha a ten nabral nepřirozený směr do branky Grulicha.Voldřich se ještě v této třetině trefil do správné branky, ve 35. minutě střelou po ledě dostal  vimperské opět, ale bohužel naposledy do vedení.
Úvod třetí třetiny sehráli vimperští katastrofálně a o zápasu bylo záhy rozhodnuto. Nejdříve usedl na trestnou lavici k Novákovi i Janda, nutno konstatovat, že za zákrok ,který byl rozhodčím posouzen velice přísně, domácí hráč si lehl na Jandovu hůl a ochotně přes ni přepadl. Domácí ve dvojnásobné přesilovce využili nepozornosti Grulicha a zasunuli puk k pravé tyči.V pokračujícím oslabení nedokázal vyhodit puk ze své třetiny Hnětkovský a výsledek v 43. minutě byl otočený.Vimperským se vše sesypalo jak  domeček z  karet a  nejenže nestačili na úspěchy domácích brankově zareagovat, naopak již v 48. minutě po prohraném buli  a  následné střele nedokázali pokrýt dorážku z bezprostřední blízkosti a inkasovali popáté.Zbytek utkání  ze strany hostů byl boj s větrnými mlýny, zvláště když následovalo vyloučení Coufala na pět minut a později Novákův dvouminutový trest. Domácí  si tak v pohodlí vstřelili šestou branku, která jim důležité vítězství jen potvrdila.
Vimperské mužstvo po čtvrtém prohraném zápase v řadě se dostalo do obtížné situace a v neděli doma s Božeticemi bude hrát již o svoji tvář.

Vyloučení : 12:8 + Coufal 5 + do konce
Využití : 2:0
Oslabení : 1:1
Diváků 100 Nepřesně řídil Steiner
 
xporn1.com