Horké zprávy
Šimon Hrubec - přestup do Omsku PDF Tisk Email
Úterý, 24 Listopad 2020 21:24
Vimperký odchovanec Šimon Hrubec šel v Kontinentální lize za lepším, Kunlun mění za Omsk (zdroj www.idnes.cz)

Šimon Hrubec mění v Kontinentální hokejové lize dres. Z čínského Kunlunu přestoupil český gólman do Avangardu Omsk.

Šimon působí v KHL druhou sezonu. Devětadvacetiletý účastník loňského mistrovství světa má za sebou 42 zápasů v soutěži, v nichž si připsal 13 vítězství a dvě čistá konta.

V Omsku se sejde s útočníkem Jiřím Sekáčem. O místo v brance bude bojovat s Igorem Bobkovem a Emilem Garipovem.

„Jedná se o špičkový ruský klub s každoročně nejvyššími ambicemi, péče o hráče je na vynikající úrovni. Jakýkoliv kontrakt v KHL je v současné situaci na hokejovém trhu velmi cenný, pozice Omsku jako jednoho z favoritů na zisk Gagarinova poháru naši radost ještě umocňuje,“ uvedl v tiskové zprávě hráčův agent Robert Spálenka z agentury Sport Invest.

Do této sezony vstoupil Šimon Hrubec stejně jako další legionáři Kunlunu vinou omezení způsobených pandemií koronaviru až od šestého utkání. V dosavadním průběhu soutěže odchytal deset zápasů, v nichž se mohl radovat pouze z jedné výhry.

„Jednání byla o to složitější, jelikož Šimon měl v Kunlunu platnou smlouvu. V průběhu jednání se navíc v klubu kompletně obměnil management a začínali jsme tak opět nanovo. V součtu se však povedly dohodnout férové podmínky pro všechny strany,“ řekl Spálenka.

„V Omsku čeká na Šimona skvělý trenér (Kanaďan Bob Hartley) i velmi ambiciózní tým. Smlouvu si vysloužil výbornými a hlavně vyrovnanými výkony v KHL, na soutěž se již plně adaptoval. V Omsku se může posunout ještě na další úroveň,“ dodal agent.

Autoři: iDNES.cz, ČTK

Zdroj:

Rozhovor se Šimonem o přestupu si můžete přečíst na níže uvedené adrese:

Mistrovské zápasy mladších žáků PDF Tisk Email
Neděle, 04 Říjen 2020 20:51

5.mistrovský zápas 3.10.2020  ZS Tábor

HC Tábor  - HC Vimperk  0:6   (0:3 , 0:1 , 0:2 )

branky : Vondrášek 2, Novotný 2, Krejsa , Sedláček.

asistence : Vinš 3 , Novotný 2 , Sedláček , Drabeš , Krejsa , Machovec , Vondrášek .

sestava : Jeřábek , Kryštof , Bělová , Drabeš , Vondrášek , Žampachová , Stohr , Vinš , Novotný , Švík , Krejsa ,

Sedláček , Karvan , Machovec.

hodnocení trenéra Davida Vinše :

Zápas v Táboře pro nás začal výborně a brzy jsme vedli . Což možná dobře nebylo a celý zápas jsme neodehráli v pohodě . Nebylo to ideální po celý zápas, i když výsledek vypadá jednoznačně, mělo to k ideálu daleko . Je škoda , že nedokážeme hrát svoji hru a vnutit ji soupeři , místo toho přijmeme hru soupeře a pak to vypadá, jak to vypadá . Po celý zápas jsme měli převahu , ale bohužel ji nedokázali víc využít . Musíme stále tvrdě pracovat a pracovat .

6.mistrovský zápas 4.10. 2020 ZS Vimperk

HC Vimperk  -  Loko Veselí nad Lužnicí  3:10   ( 0:5 , 2:2 , 1:3 )

branky : Vinš , Machovec , Karvan .

asistence : Stohr , Vincík , Novotný , Machovec.

sestava : Jeřábek , Kryštof , Bělová , Drabeš , Vondrášek , Žampachová , Stohr , Vinš , Novotný , Švík , Krejsa ,

Sedláček , Karvan , Vincík , Machovec .

Zápas o první místo v tabulce jsme začali tak , jak jsme vůbec nechtěli . Jestli příliš vysoký respekt , nebo nervozita to nevím , ale první třetinu jsme prohráli zcela zaslouženě 0:5 .Hosté byli ve všech směrech lepší a zaslouženě vedli . Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali , uhráli ji 2:2 a byli rovnocenným soupeřem . Začali jsme více bruslit a hned to bylo na hře znát . Poslední třetinu jsme do 17.minuty hráli s výsledkem 1:0 pro nás ,ale bohužel vlastní nedisciplinovaností jsme šli na 7 minut do čtyřech a v oslabení dostali 3 branky . Je škoda , že za stavu 3:7 , kdy jsme mohli hrát přesilovou hru a pokusit se o lepší výsledek , tak místo toho jdeme do čtyřech a výsledek si pokazíme . Nicméně musím podotknout , že po dvě třetiny jsme nebyli horší tým , ale rozhodla první třetina , kdy jsme nechytli začátek zápasu . Určitě nebudeme věšet hlavy a už od úterý budeme pracovat na přípravě na sobotní zápas v Českém Krumlově .