Sponzoři

Pojď hrát hokej

Pojd

PřihlášeníStatistiky

Členové : 228
Obsah : 1599
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 1716271
HC Vimperk
Rozhovor s trenérem starších žáků, Lukášem Tesařem
Ahoj Lukáši, můžeš se představit našim fanouškům? Jak dlouho se věnuješ trénování?
.
Ahoj všem hokejovým fanouškům a zejména fanouškům HC Vimperk. Jmenuji se Lukáš Tesař a co se mého hokejového života týče, tak jsem odchovancem našeho klubu, kde jsem nastupoval jako hráč ve všech věkových kategorií. K trénování jsem se dostal, když jsem přivedl staršího syna na školičku bruslení a byl jsem osloven naším současným předsedou, jestli bych nechtěl zkusit trénování. To se psal rok 2014 a od té doby si život bez trénování neumím představit.
.
images/stories/2022/Tesar.jpg
.
Jak jsi spokojený s průběhem dosavadní sezony u týmu starších žáků, kde působíš v roli hlavního trenéra?
Na tuto otázku není úplně lehké odpovědět. Když řeknu, že jsem spokojený bude to vypadat, že hrajeme dobře a nemáme se kam posunout. Když odpovím, že jsem nespokojený také to nebude pravda. Odehráli jsme dobré i špatné zápasy a tom přeci je náš sport. Musíme umět přijímat porážky i vítězství, brát si z ponaučení do dalších zápasů a práce v tréninku.
.
Na to navazuje má další otázka. Váš tým teď v sobotu, po výhře IHC Písek postoupil do nadstavbové části soutěže Ligy starších žáků "B" jihočesko-plzeňské skupiny, kde si zahrajete proti zvučným týmům, jako je například HC Škoda Plzeň. Byl to jeden z cílů sezony? Bereš to jako zadostiučinění tvé práce a práce tvých kolegů?
Rozhodně to byl jeden z cílů sezony. V loňské sezoně jsme si tento postup uhráli také v kategorii mladších žáků, ale díky loňskému systému soutěží nám nebyl dopřán. Proto jsme do této sezony šli s tímto cílem. Samotný postup bereme s realizačním týmem (Petr Kurz, Jarda Žemlička, Karel Remeš, externisté: Fanda Dašek, Tomáš Malant, Martin Všetečka, Verča Honnerová a Eliška Sosnová) s pokorou, neboť se nerodil lehce. Jménem všech uvedených bych chtěl hráčskému kádru pogratulovat a poděkovat za tento dílčí úspěch.
.
Jaký průběh nadstavby očekáváš? Kdo je podle tebe favoritem nadstavby a s jakým konečným umístěním vašeho týmu by jsi byl ty osobně spokojený?
Od této nadstavbové skupiny očekávám mnohem vyrovnanější zápasy než je tomu v základní části. Favoritem nadstavby je pro mě TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, ale byl bych špatný patriot kdybych nás nepovažoval za černého koně nadstavby a nevěřil v náš úspěch. Na poslední podotázku odpovím: "Máme touhu, máme cíl" a tou je bedna!
.
Teď z jiného soudku. Jak se ti v našem klubu pracuje?
Hokej přece není práce, hokej je vášeň a životní styl. Jsme malý, jak já říkám "vesnický klub", kde musíme všichni táhnout za jeden provaz napříč všemi kategoriemi, což si myslím, že se v současné sezóně začíná dařit. Takže ano, pracuje se mi tu dobře. A když už si hokej nazval prací, tak přece nejlepší odměna za práci je spokojený rodič, hráč, trenér a fanoušek. K tomu musím dodat, že naše fanoušky a bubeníky nám závidí v celé republice.
.
Kde si myslíš, že český mládežnický hokej momentálně nejvíce tlačí bota?
Ona to je jenom jedna bota, která mládežnický hokej tlačí? Za sebe uvádím, že časová náročnost hokeje je obrovská a spoustu rodičů tento aspekt odradí.
.
A na závěr. Kde se Lukáš Tesař vidí za 5 let?
Tak na to je jednoduchá odpověď. Máme nový zrekonstruovaný stadion. HC Vimperk má obsazené všechny věkové kategorie. Dnešní starší žáci hrají extraligu juniorů s Véčkem na prsou a zkouší se prosadit v A týmu, které jako v minulosti hraje baráž o extraligu a já si budu moci říct, že jsem toho součástí. Ať už jako trenér, kustod, fanoušek nebo rodič. Závěrem si dovoluji poděkovat prarodičům, rodičům a rodině, že mě k tomuto úžasnému sportu přivedli a podporují mě v něm po celý můj hokejový život. Samozřejmě děkuji za spolupráci celému realizačnímu týmu starších žáků. Dobrá práce. A jménem starších žáků HC Vimperk si dovoluji poděkovat městu Vimperk, vedení HC Vimperk, obsluze zimního stadionu, sponzorům, fanouškům za podporu a popřát co nejvíce úspěchů dalším kategoriím. Jedině Vimperk, jedině Vimperk, Šumava!
 
xporn1.com