Sponzoři

Pojď hrát hokej

Pojd

PřihlášeníStatistiky

Členové : 232
Obsah : 1648
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 1763142
HC Vimperk
TRENÉR BRANKÁŘŮ
Nového trenéra našich brankářů není třeba dlouze představovat, stal se jím Radek Podskalský.
.
Této kategorii začala 8. května společná letní příprava.
.
Ohlasy Radka Podskalského: “Jsem moc rád, že to klaplo a s klukama se scházíme už od letní přípravy. Je důležité, aby kluci měli i své tréninky, kde se můžeme soustředit na věci, které potřebují při chytání. Zaměříme se hlavně na rychlostně-obratnostní cvičení, postřeh a na to, jak se se správně protahovat. Samozřejmě kladu důraz na to, aby to kluky bavilo a bylo to pestré. Když bude přát počasí, budeme se scházet venku. Těším se na společnou práci!”
.
Ohlasy předsedy klubu, Martina Willmanna: “Otázka trenéra golmanů je v našem klubu časté téma, zejména pak osoby trenéra. Všichni si uvědomujeme, že je potřeba se golmanům věnovat. Je to zvláštní kategorie hráčů, kdy právě kvalitní a šikovný gólman dělá rozdíly v zápasech. V loňské sezoně jsme zajistili jeden trénink v týdnu, který nám odtrénoval Fanda Dašek, kterému chci touto cestou ještě jednou poděkovat, protože nám vytrhl tzv. "trn z paty" a o naše brankáře se staral opravdu poctivě a jeho tréninky byly velmi kvalitní. Během sezony jsme řešili, jak tréninky vylepšit, co změnit. Zde bych chtěl podotknout, že není pravidlem, aby se klub o brankáře staral a dělal jim zvláštní tréninky jen pro ně. Třeba v Písku je nemají vůbec a to je oproti nám velký klub. Jak jsem uvedl, s prací Fandy Daška jsme byli opravdu spokojeni, ale bohužel je to trenér z Českých Budějovic, který má i své individuální tréninky, takže je to jak časově, tak samozřejmě i finančně náročné. Proto jsme se ve vedení klubu rozhodli jít cestou místního, vimperského trenéra a oslovili jsme golmana A-týmu, Radka Podskalského, který už v průběhu loňské sezony docházel na tréninky mládežnických kategorií a s brankáři pracoval, jestli by o naší nabídce nepouvažoval.
Proběhlo několik schůzek, kde jsme Radkovi nastínili, co bychom po něm chtěli a jakou máme představu. Radek nám zase sdělil svou představu a na konci loňské sezony jsme se domluvili, že to zkusíme. Radek má obrovskou chuť do trénování, má zkušenosti z brankoviště a má klukům určitě co předat. Na léto má již domluvené nějaké kempy, kam pojede sbírat trenérské zkušenosti a zjistí nové trendy, které teď hýbou světem, aby našim golmanům poskytl opravdu jen to nejlepší. Už začal s brankáři pracovat na suché přípravě, která zde ve Vimperku, co si já pamatuji, snad nikdy nebyla. Jsem opravdu rád, že jsme v klubu opět něco posunuli dopředu a Radkovi přeji hlavně hodně toho elánu, který do trénování má.”

images/stories/2023/skala.jpg

images/stories/2023/golmani.jpg

 
xporn1.com