Vítejte na oficiálních stránkách hokejového klubu HC Vimperk
KLM 2019/2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 12 Červen 2019 18:34

07.06.2019 | Krajská liga na českém jihu zůstane v příští sezoně dvanáctičlenná i přes odstoupení SK Telč. Na uvolněné místo se dodatečně přihlásil celek TJ Božetice, který využívá zázemí na Zimním stadionu v Milevsku a doposud dlouhodobě účinkoval v nejvyšší soutěži Středočeského kraje. Vedení Středočeského hokeje však v minulých dnech rozhodlo, že nebude nadále akceptovat jihočeského zástupce (viz Úřední zprávy). Božetičtí rychle zareagovali a v novém ročníku se objeví na jihočeském ledě místo SK Telč. Nebude se měnit rozlosování, neboť TJ Božetice hraje domácí zápasy v neděli, zatímco HC Milevsko v sobotu, tudíž nehrozí termínová kolize.

06.06.2019 | Krajská liga mužů v Jihočeském kraji bude mít v nadcházejícím ročníku jiné složení, než se předpokládalo ještě před týdnem při losovacím aktivu. Situace se zamotala odstoupením SK Telč, jehož zástupci podali přihlášku s výhradou týdenní lhůty na její definitivní potvrzení. Nakonec oznámili oficiální odchod ze soutěže (viz Úřední zprávy) způsobený především finančními důvody. Na Zimním stadionu v Telči došlo ke zdražení pronájmu ledové plochy o dvacet procent, přičemž město Telč podporuje ze své pokladny hokejovou mládež, ale nepřispívá na činnost A-týmu. Ten bude nyní hrát pouze šestičlennou soutěž kraje Vysočina.

28.05.2019 | Krajská liga na jihu Čech v příštím ročníku bude mít zřejmě dvanáct účastníků namísto dosavadních třinácti. Přihlášku dosud nepodal Tábor B, přičemž do losovacího aktivu zbývají dva dny. Na základě ankety, kterou bez práva veta uspořádalo mezi sebou devět jihočeských účastníků, zůstanou v soutěži také tři týmy z kraje Vysočina. Anketa skončila výsledkem 7:1 ve prospěch Vysočiny, svůj hlas neodevzdali zástupci Strakonic. Novinkou bude plnohodnotné zapojení zmíněné trojice z Vysočiny (Humpolec, Telč, Pelhřimov) - poprvé v historii dostanou tyto celky možnost bojovat v kvalifikaci o 2. ligu. Předpokládaným favoritem bude Pelhřimov, jehož áčko sestoupilo z třetí nejvyšší celostátní soutěže.

převzato z webu jchokej.cz (http://www.jchokej.cz/archiv-kratkych-zprav)

 

Krajská liga startuje 21. září 2019 a základní část poběží až do 23. února 2020. Play off odstartuje 28. února a nejpozději do 22. března by měl být znám vítěz nového ročníku.

Aktualizováno Středa, 12 Červen 2019 18:49
 
Šimon Hrubec odpovídal na otázky Prachatického deníku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 12 Červen 2019 18:28

https://prachaticky.denik.cz/hokej_region/odchovanec-jihoceskeho-hokeje-simon-hrubec-ma-za-sebou-zivotni-sezonu-20190604.html

Aktualizováno Středa, 12 Červen 2019 18:32
 
Úspěchy odchovanců HC Vimperk PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 12 Červen 2019 18:17

Úspěšná sezóna odchovanců HC Vimperk

Hokejová sezóna ve Vimperku skončila již před několika týdny,ale někteří odchovanci HC Vimperk bojovali o mety nejvyšší v různých soutěžích až do jejich vyvrcholení v nedávných dnech.

Největšího úspěchu dosáhl v barvách Třineckých ocelářů brankář Šimon Hrubec (ročník 1991), když jako golmanská jednička byl nedílnou součástí týmu, který ovládl play-off hokejové extraligy a po několika letech vybojoval mistrovský titul pro Třinec. Skvělé výkony v extralize posunuly Šimona Hrubce do nominace národního týmu ČR pro mistrovství světa na Slovensku. Zde nastoupil do utkání proti Norsku a svým spolehlivým výkonem přispěl k vítězství 7:2. Obrovským překvapením bylo jeho nasazení do utkání o bronzové medaile proti Rusku. Utkání sice Český tým prohrál 2:3 po samostatných nájezdech, ale Šimon Hrubec zachytal skvěle. Nezalekl se obrovské útočné síly Rusů (Ovečkin, Malkin, Kučerov, Kovalčuk) a jen velká smůla ho připravila o medaili z mistrovství světa. Tato velice úspěšná sezóna byla pravděpodobně poslední v české extralize a nyní má namířeno na zahraniční angažmá.

Aktualizováno Středa, 12 Červen 2019 18:27
Celý článek...
 
Zemřel Karel Kašpar PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 21 Květen 2019 13:35

S lítostí oznamujeme, že nás opustil bývalý dlouholetý vedoucí 1. mužstva, pan Karel Kašpar.

Aktualizováno Pondělí, 27 Květen 2019 11:05
 
xporn1.com